C 2002 року портал Domik.ua знайомить читачів з актуальними новинами українського ринку нерухомості. При підготовці даного матеріалу ми опитали професійних ріелторів України , щоб дізнатися, якими квартирами цікавляться покупці в кожному місті країни.

Опитування показало, що більшість клієнтів вважають за краще купувати житло на первинному ринку нерухомості. Так, в 13-ти українських регіонах покупці вибирають квартири в новобудовах, в інших 9-ти - об'єкти в багатоквартирних будинках старого житлового фонду.

 

Який відсоток покупців вибирають квартири в багатоквартирних нових житлових комплексах по регіонах України

 

Найбільше число покупців, що віддають перевагу купувати квартири в багатоквартирних нових житлових комплексах, зафіксовано в Чернівцях - 85%.

У Києві , Харкові , Одесі , Житомирі та Тернополі 80% клієнтів зацікавлені в покупці житлової нерухомості на первинному ринку. Вибір покупців обгрунтований бажанням проживати в максимально комфортних і сучасних умовах.

У Дніпрі , Львові , Вінниці , Ужгороді , Рівному , Полтаві та Херсоні клієнти вибирають квартири в новобудовах в 60-70% випадків. Покупців приваблює розвинена внутрішня інфраструктура нових багатоквартирних житлових комплексів.

 

За даними агентств нерухомості , значно менше покупців купують житло на первинному ринку нерухомості в Івано-Франківську , Черкасах , Сумах , Миколаєві та Запоріжжі - 40%. Більшість клієнтів, в даних містах, цікавляться вторинним ринком.

За результатами проведеного опитування, мінімальні показники виявлені в Луцьку , Хмельницькому , Чернігові та Кропивницького. З'ясувалося, що ні більше 15-20% покупців в перерахованих вище регіонах вибирають квартири в новобудовах. Причиною низької зацікавленості в багатоквартирних нових житлових комплексах вважається прагнення клієнтів максимально економити кошти на покупку житла. Крім цього, в Кропивницького зведено мала кількість новобудов, тому купівельний попит в більшості випадків спрямований на об'єкти старого житлового фонду.

 

 

Источник: domik.ua