Якщо ви прийняли рішення продати квартиру самостійно, повинні чітко розуміти, що вам доведеться вивчити ринок пропозицій, підготувати і привести в порядок необхідні документи, витратити чимало часу і грошові ресурси на рекламу об'єктіву. Чесно дайте собі відповідь: «чи під силу мені така робота?». Якщо вам потрібно продати квартиру терміново і терміни підтискають, подумайте, чи варто ризикувати і сподіватися тільки на себя?

Деякі продавці тішать себе ілюзіями про те, що їх квартира найкраща і її куплять, як тільки вони розмістять перше оголошення про продаж. В реальності все набагато складніше.

Перелічимо основні помилкові думки, які часто виникають у недосвідчених продавців нерухомості.

1. Продаж квартири це легко і швидко, допомога ріелтора буде зайвою. На жаль, це не так. Зараз ринок нерухомості переповнений. Кількість пропозицій в рази перевищує попит, тому легкий і миттєвий продаж можливий тільки в двох випадках. Або за щасливим збігом обставин, або якщо ви виставите свій об'єкт за дуже заниженою вартістю. Якщо ви не є професіоналом ринку нерухомості, продаж навряд чи буде легкою справою.

2. Я розміщу кілька рекламних оголошень, і мені обов'язково подзвонять! Якщо ви просто розмістите тільки 2-3 оголошення на інтернет майданчиках, швидше за все вони в той же день загубляться в списку аналогічних пропозицій. Щоб підвищити ймовірність швидкого продажу необхідно вкласти значні ресурси в рекламу і зробити це грамотно, вибравши ефективні рекламні майданчики і способи просування оголошень.

3. Моя квартира найкраща її куплять за ту ціну, яку я вкажу в оголошенні. Багато продавців хочуть отримати за свою квартиру набагато більше її реальної ринкової вартості. Продати квартиру швидко з таким підходом не вийде. Встановивши високу ціну, ви будете чекати «свого» покупця не один місяць.

Якщо ви позбулися від вищеперелічених ілюзій і тверезо оцінюєте свої можливості можна спробувати продати квартиру своїми силами. Якщо в процесі виникнуть непереборні труднощі (відсутність дзвінків, складності з підготовкою документів), буде доцільно звернутися до професіоналів.