Цегляні стіни - це завжди додаткова перевага квартири, яка часто і визначає вибір покупця. Головним чином, завдяки екологічності матеріалу, кращої звуко-і теплоізоляції.

Що ж стосується планувань, то, на наш погляд, цегляні будинки далеко не завжди можуть успішно конкурувати з житлом сегмента типова і, особливо, поліпшена типова панель.

сталінки

 

Типові планування двокімнатних квартир в будинках типу «сталінка» дуже різноманітні. Для деяких характерний вузький коридор, які веде від вхідних дверей, а в інших є просторий хол. Кімнати можуть бути практично однакового розміру або різних габаритів - великої й малої. Проте, можна виділити загальні для всіх типів планувань двокімнатних «сталінок» риси: кухня завжди 8-9 кв.м, балкон з виходом з кімнати, висота стель не менше 2,90-3 м, санвузли - роздільні. Квартири, розташовані на першому поверсі, не мають балконів. Загальний метраж типових двокімнатних «сталінок» становить від 49 кв.м.до 66 кв.м. Самі крихітні «сталінки» (близько 50 кв.м.) - це масова забудова середини 50-хх років минулого століття, ще до початку ери аскетичного хрущовського проекту. Їх ще іноді називають перехідним типом будинків (від «сталінки» до «хрущовці»).

 

Ближче до центру будувалися більш габаритні типові будинки з двокімнатними квартирами загальною площею 56 - 66 кв.м. Є багато шикарних сталінських будинків, з ліпниною і розкішними на ті часи вхідними групами. Двокімнатні квартири в них дуже просторі (68-75 кв.м). Але вони не відносяться до масової типової забудови, кожен такий будинок будувався за індивідуально із затвердженим проектом.

переваги:

- високі стелі;

- роздільні санвузли;

- хороший метраж кухні.

недоліки:

- вузький коридор і відсутність холу в більшості планувань;

- відсутність балконів в квартирах на першому поверсі;

- відсутність ліфта.

хрущовки

 

Цегляні «хрущовки» нерідко відрізняються досить непоганою якістю споруди. Через цегляні стіни, багато покупців вважають за краще «хрущовки» навіть більш пізнім панельним будинкам. Проте, габарити і планування двокімнатних квартир в них є, мабуть, найбільш не ергономічними на ринку нерухомості.  

Будувати будинки з цегли - справа витратна і нешвидка. Саме тому ми бачимо таке розмаїття панельних серій і настільки скромний вибір цегляних типових серій 1960-80 років. Втім, і в цьому сегменті є з чого вибрати. Найбільш поширеними в типовими цегляними серіями є «скельця», «Радмін», «вежі Вулиха» і 87-а серія - цегляний аналог панельної 96-ої серії.

«Скляшка»

 

На стику 60-70 років минулого століття архітектори прагнули вдосконалити вельми некомфортний хрущовський проект. Результатом цих зусиль став, в тому числі, тип будинку, званий в народі «Стекляшка». У двокімнатних квартирах цієї серії ті ж низькі «хрущовські» стелі (максимум 2.55 м), невеликі метражі (загальна площа - до 46 кв.м), суміжні кімнати (близько 13 і 15 кв.м, відповідно). Головна відмінність цього проекту від «хрущовок» - підвищена поверховість і, відповідно, наявність ліфта. Крім того, у всіх квартирах, в тому числі, розташованих на першому поверсі, є балкон. На жаль, «двушки» цієї серії не достались бонуси однокімнатних «скелець» - велика 8-9- метрова кухня і простора лоджія на кімнату і кухню. У двокімнатних кухні малогабаритні (близько 6-7кв.м), замість лоджії - балкон з виходом з меншою кімнати.

переваги:

- невелика кількість квартир на поверсі (3-4);

- наявність ліфта;

- роздільні санвузли.

недоліки:

- низькі стелі;

- суміжні кімнати;

- малогабаритні кухні і кімнати;

- мала загальна площа.

серія 87

 

Серію 87 часто називають 96-тій серією в цеглі, оскільки в ній практично точно відтворюються планувальні рішення цієї серії. Але, на відміну від типової 96-тій «панельки», будинки цієї серії побудовані з червоної або силікатної цегли і облицьовані плиткою. Зазвичай в будівлі дев'ять або десять поверхів. Будинки часто довгі, на 6-8 під'їздів, побудовані з 2-3 вигинами. Висота стель - 2,6-2,75 м. Загальна площа квартир від 49 до 52 кв.м, кімнати різного розміру - велика (близько 18 кв.м) і менша (близько 12 кв.м). Розмір кухні варіюється від 7,5 до 10 кв.м. Балкон в квартирах 87-ій серії просторий, правильної форми, з виходами з обох кімнат або тільки з більшою кімнати. Ця серія зустрічається практично у всіх «спальниках» 1970-80-х років.

переваги:

- гіпсові міжкімнатні перегородки, завдяки чому квартиру можна перепланувати;

- великий хол і балкон

- простора кухня;

- роздільні санвузли.

недоліки:

- приміщення двокімнатних квартир, розташованих на вигинах будинків мають неправильну форму;

- площа меншої кімнати рідко перевищує 13 кв.м.

серія КП

 

Цегляні будинки серії КП майже завжди облицьовані плиткою і безпомилково ідентифікуються по хвилеподібному фасаду. Такий ефект досягається завдяки нестандартним за формою балконах, які разом складають хвилеподібний вигин. Загальна площа двокімнатних квартир в серії КП - близько 55 кв.м, житлова - 30 кв.м, кухня - 9 кв.м, санвузол роздільний. Кімнати приблизно рівного метражу, але одна з них практично квадратна, інша більш витягнута. Є два ізольованих один від одного балкона з виходами з кімнат. Обидва мають неправильну і не дуже практичну форму. 

переваги:

- просторий хол;

- велика кухня;

- наявність «візкових» на три квартири.

недоліки:

- двокімнатні квартири серії КП часто бувають кутовими або торцевими;

- непрактична форма балконів.

До всіх очевидних переваг цегляних будинків перед панельками варто додати і можливість перепланувати простір на свій смак.По суті, мешканці квартири «в цеглі» не є заручниками невдалих архітектурних ідей забудовника в тій мірі, як володарі панельних квартир. Адже внутрішні стіни квартир в цегляних будинках, на відміну від «панельок», як правило, не є несучими, а значить - недоторканними.

 Источник: domik.ua